До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Як відновити втрачені документи, що посвідчують особу

 Microsoft PowerPoint

Досить часто внутрішньо переміщені особи стикаються з проблемою відновлення втраченого документа, що посвідчує особу.

       Відновлення або оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи — тобто, Державна міграційна служба України та її територіальні підрозділи на місцях.

       Але нерідко буває, коли територіальні підрозділи ДМС України повідомляють, що поки вони не отримають відповідь з відповідного підрозділу, що видав втрачений документ, зробити новий документ «немає жодної можливості».

       Оскільки у випадках з ВПО мова йде про підрозділи, яки залишилися в зоні проведення Fнтитерористичної операції і зв'язку, як поштового, так і телефонного з ними немає та, скоріш за все, вони взагалі не працюють, то отримати новий паспорт стає неможливо.

Проте правовий механізм для цього є:

• відповідні норми визначено у «Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України», затвердженого наказом МВС України №320 від 13.04.2012 р.

• якщо в результаті перевірок за заявою про втрату паспорта не буде встановлено особу, що втратила паспорт, проводиться процедура встановлення особи, також особі пропонується надати наявні документи з фотокартками.

• за відсутності документів, за якими може бути встановлено особу, з метою встановлення особи за її письмовою згодою проводиться опитування родичів, сусідів або будь-яких інших осіб (не менше 3-х). За результатами їх свідчень складається акт встановлення особи.

       Виходячи з обставин документування кожної конкретної особи, під час проведення процедури встановлення особи проводяться всі можливі перевірки за останнім місцем проживання (надсилаються запити до — органів внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ України), а для осіб, які документуються вперше, — також за місцем видачі свідоцтва про народження для перевірки факту отримання повторного свідоцтва.

       Встановлення особи проводиться протягом одного місяця, а в разі необхідності проведення додаткових перевірок цей строк продовжується до двох місяців.

       Окремо треба звернути увагу на тимчасове посвідчення, яке на даний момент досить поширене, через втрату паспорта внутрішньо переміщеною особою. Треба розуміти, що тимчасове посвідчення є підставою для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи.

Для оформлення тимчасового посвідчення особа подає:

- одну фотокартку розміром 3,5 x4,5 см

- документ, що посвідчує особу, яка втратила паспорт.

       У разі відсутності будь-якого документа, що посвідчує особу, яка втратила паспорт, у тимчасовому посвідченні вчиняється запис «Оформлено без документа, що посвідчує особу заявника».

       Отже, для того, щоб відновити втрачений паспорт громадянина України внутрішньо переміщеній особі потрібно подати письмову заяву про втрату паспорта (бланк повинні надати безкоштовно в міграційній службі) та зібрати всі наявні документи (в тому числі ті, які посвідчують особу).

Це можуть бути:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- свідоцтво про народження;

- посвідчення водія;

- військовий квиток;

- пенсійне посвідчення;

- посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорно-бильській АЕС;

- посвідчення інваліда;

- документи (за наявності), які підтверджують реєстрацію місця проживання (довідка про склад сім'ї або витяг з будинкової книги), копії паспорта громадянина України та інші документи.

       Разом з вищезазначеними документами необхідно також надати З фотографії (розміром 3,5x4,5 см) та квитанцію про сплату держмита або документ про звільнення від його сплати. Банківські реквізити для оплати за цю послугу, зазвичай, знаходяться на інформаційному стенді у територіальному підрозділі Державної міграційної служби України.

         Необхідно нагадати, що для вклеювання фотокартки до паспорта при досягненні громадянином 25 або 45 років треба звернутися до відповідного підрозділу ДМС України та надати 3 фотографії (розміром 3,5x4,5 см) — ця послуга надається безкоштовно.

Якщо особа отримує паспорт громадянина України вперше при досягнені нею 16-річного віку, треба звернутися до відповідного підрозділу ДМС України (послуга надається безкоштовно) та надати:

- свідоцтво про народження;

- 3 фотографії (розміром 3,5x4,5 см);

- документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини (у разі наявності довідку про склад сім'ї або витяг з будинкової книги);

- паспорти батьків.

«Гаряча» лінія Державної міграційної служби України (044) 278-50-30

«Гаряча» лінія Управління ДМС у Запорізькій області (061) 289-36-63

Для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області:

- адреса: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 77, 8-й поверх

- телефон: (061) 224-44-50

- е:mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

- віртуальна приймальня Рубрика: «Поставити питання юристу» на сайті Регіонального центру http://zaporizhya.legalaid.gov.ua

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України)

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua