До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Як протидіяти торгівлі людьми й не стати жертвою злочинців

Деталі

foto20-1За оцінками Міжнародної організації з міграції понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року

 Торгівля людьми – це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами.

Серед характерних ознак торгівлі людьми можна виділити такі ознаки :

1. обмеження свободи пересування;

2. відсутність вибору та можливості припинити роботу;

3. вилучення паспорту та інших документів;

4. погроза силою або її застосуванням;

5. невиплата обіцяної винагороди за роботу повністю або частково;

6. залякування депортацією.

Існують такі форми торгівлі людьми:

1. Сексуальна експлуатація.

2. Трудова експлуатація.

3. Примусове жебрацтво.

4. Примусове втягнення у злочинну діяльність.

5. Торгівля людьми з метою вилучення органів.

ЯК УНИКНУТИ ПАСТКИ?

1. Нікому не давайте свій паспорт.

2. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб під час оформлення документів, а також залишайте вдома своїм рідним інформацію про своє перебування за кордоном.

3. Не забувайте, що знання іноземної мови полегшить Вам перебування за кордоном.

4. Переконайтеся, що фірма, яка пропонує Вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном.

5. Після приїзду в країну, де Ви будете працювати, зареєструйтесь в посольстві України.

6. Не забудьте з’ясувати номери телефонів українських посольств, неурядових організацій, котрі надають допомогу особам, що опинилися в скрутному становищі та працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

ДОПОМОГА В УКРАЇНІ

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми. Зокрема йдеться про соціальну, медичну, правову, освітню та матеріальну допомогу. Із заявою про необхідність такої підтримки слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання.

Крім того, особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні.

1.Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (0 800 505 501 - безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні, 527- безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні, 527.org.ua – електронні консультації).

2. Урядова гаряча лінія (1545).

3. Cаll-центр Нацполіції України (0 800 500 202)

КУДИ ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ЗА КОРДОНОМ?

Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:

1. посольств/консульських установ України за кордоном;

2. державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;

3. місцевих правоохоронних органів;

4. організацій української діаспори.

Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України.

Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

За безоплатною правовою допомогоююридичними консультаціями та роз'ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях - м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 8-й поверх, тел. (061) 224-44-50, офіційний сайт: zaporizhya.legalaid.gov.ua, ел.адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Маріупольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - м. Маріуполь, пр. Нахімова 82, тел : (0629)474-695, (050) 951-28-81, електронна адреса:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - м. Краматорськ, вул. Академічна, буд.20, телефони: 099-266-91-62, електронна пошта:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Перший запорізькій місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 2-й поверх, тел. (061) 764-60-77, ел.адреса:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Другий запорізькій місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - м. Запоріжжя, майдан Профспілок, буд. 5, тел. (061) 239-07-07, ел.адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, буд. 99, тел. (096) 523-98-55, ел.адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги– м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, буд. 8, 1-й поверх (будівля санепідемстанції), тел. (06153) 4-89-42, ел.адреса:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua