До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Спадок малолітньої дитини

Деталі

imagesВ жовтні 2017 року Першим запорізьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було видано доручення №МЦ1-860 від 13.10.2017 року адвокату Ірині Грибовій для складання процесуальних документів та представництва інтересів мешканки Оріхова у суді щодо вирішення спадкового питання в інтересах малолітньої доньки.

       Під час надання правової допомоги адвокатом було встановлено, що жінка у шлюбі народила дівчинку, але її чоловік, який був батьком дитини помер у 2016 році.

       Мати в інтересах малолітньої доньки звернулася із заявою до приватного нотаріуса Оріхівського районного нотаріального округу про спадкування земельної ділянки площею 12,70007 гектарів, яка знаходиться на території Новоандріївської сільської ради Оріхівського району Запорізької області, однак не змогла надати нотаріусу державний акт на право власності на зазначену земельну ділянку, так як він знаходиться у сина померлого чоловіка, на якого той склав заповіт ще у 2009 році (заповіт посвідчений Новоандріївською сільською радою Оріхівського району Запорізької області).

       Постановою нотаріуса жінці було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій, в зв'язку з тим, що вона не надала оригінал правовстановлюючого документу.

       Відповідно до ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

       За ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця),доінших осіб (спадкоємців). За ч.1 ст.1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожномуз них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

       В зв'язку з цим на підставі наданих документів адвокатом було підготовлено та направлено до Оріхівського районного суду Запорізької області позовну заяву про визнання права власності за малолітньою дитиною на 1/4 частину вищевказаної земельної ділянки, яка належала спадкодавцю, а також адвокат долучила ряд необхідних документів. Надалі адвокатом було підготовлено та надано до суду обгрунтовану відповідь на відзив відповідача по справі.

       Завдяки професійним діям адвоката, безпосередній участі в 3 судових засіданнях, позовну заяву жінки задоволено частково, та визнано за малолітньою дитиною право власності на 1/6 частини зазначеної земельної ділянки

       Апеляційна скарга не подавалась.

За безоплатною правовою допомогоююридичними консультаціями та роз'ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги:


 

   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua