До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Соціальна програма – “муніципальна няня”

Деталі

6npe5a4kvuits-860x484-820x484З 1 січня в Україні почала діяти соціальна програма «Муніципальна няня». З її допомогою уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років. На цю програму уряд заклав 500 мільйонів гривень у державному бюджеті на 2019 рік. Відповідну норму передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року №68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. Крім щомісячних виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще відшкодування послуги няні – незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці.

Виплата буде здійснюватися адресно одному з батьків дитини. При цьому гроші зможуть отримувати як батьки, так і усиновлювачі чи опікуни. Компенсація не залежить від громадянства батьків чи дитини, головне - аби вони легально проживали в Україні.

Потрібно прийти у відділ соцзахисту за місцем проживання, принести копію офіційно укладеного з нянею договору, документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку), свій паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання компенсації. Опікуни мають принести рішення відповідного органу місцевого самоврядування про встановлення опіки.

Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. Рішення про нарахування компенсації ухвалюють місцеві органи соцзахисту протягом 10 днів від дати подання документів.

Розмір компенсації у 2019 році становить 1 626 гривень на місяць – це прожитковий мінімум на дітей віком до шести років. При зміні прожиткового мінімуму протягом року сума компенсації залишатиметься незмінною. Якщо вартість послуг няні, яка зазначена в договорі, більша, ніж сума компенсації, то це жодним чином не завадить отримати гроші від держави. Тобто держава компенсує лише частину вартості послуг няні.

Компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо.

Батьки самі шукають і обирають фахівця, але обов’язково має бути офіційне працевлаштування няні.

Чи можуть родичі дитини – бабуся або дідусь – бути муніципальною нянею? Можуть, обмежень немає. Потрібно лише зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.

Чи може муніципальна няня мати декілька договорів? Буває так, що сім’я наймає няню не на повний робочий день. У такому випадку муніципальна няня має змогу оформити два договори з різними сім’ями – одній допомагати до обіду, іншій – по обіді. Офіційне оформлення няні дасть змогу обом сім’ям отримувати від держави додатково 1 626 гривень до щомісячних 860 грн. виплат на дитину. Або навпаки. У сім’ї двоє маленьких дітей і одна няня. У такому випадку є право у батьків оформити два договори з одною муніципальною нянею і отримувати додатково на кожну дитину 1 626 грн.

Укладання договорів регулюється Цивільним кодексом України. Стаття 639  цього документу говорить, що договір може бути укладений у будь-якій 2efc7481f3319dafb041fd6e17252d38 preview w440 h290письмовій формі. Розроблення та затвердження типової форми договору законодавством на сьогодні не передбачено. Тому документ може мати довільну форму. В договорі з муніципальної нянею повинен бути зазначений обсяг робіт, нормований робочий час, відповідальність сторін, форс-мажорні обставини, перелік обов’язків няні, періодичність та вартість послуг няні. Нотаріального завірення договір не потребує.

Компенсація послуги не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Органи соцзахисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню. Няня має бути або фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних та комунальних закладів освіти.

До уваги! За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатися зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua