До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Реалізація прав на житлову субсидію щодо понаднормової площі житла

Деталі

636203560643419999-GettyImages-179216364До Оріхівського бюро правової допомоги звернулась особа з питання порядку оформлення субсидії на понаднормову площу житла для індивідуального газового опалення.

       Звернувшійся особі було роз'яснено, що відповідно до п.13 Положення про порядок призначення житлових субсидій затвердженого Постановою Кабінетів міністрів України від 27 квітня 2018 року за №329 (далі –Положення) для оформлення субсидії на понаднормову площу житла для індивідуального газового опалення потрібно подати заяву та декларацію про призначення житлової субсидії до Управління соціального захисту населення Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області та відмітити потребу в прийнятті рішення щодо поданої заяви, комісією утвореною органами місцевого самоврядування.

       Заява та декларація можуть бути надіслані структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового або електронного підпису, створеного шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.

       Відповідно до пункту 5 Положення в окремих випадках за рішеннями комісій, утворених виконавчими органами міських рад, житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла (далі - понаднормова площа житла).

       Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлових субсидій на понаднормову площу житла за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, складу сім’ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів.

       До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:

  • особи,які не досягли повноліття;
  • громадяни,які отримують пенсію за віком або по інвалідності;
  • громадяни,які отримують державну соціальну допомогу особі,яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;
  • громадяни,які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі,яка досягла загального пенсійного віку,але не набула права на пенсійну виплату.

            Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії.

            Відповідно до чинного законодавства установлена соціальна норма житла, в межах якої держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, а саме послуг постачання та розподілу природного газу для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії - 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

       Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про подання документів на розгляд комісії.

       Рішення про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії приймається комісією протягом 30 календарних днів з дня прийняття структурним підрозділом з питань соціального захисту населення рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії.

       Інформація про зазначених осіб подається управителями або об’єднанням, виконавцям комунальних послуг та вноситься до Єдиного державно автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

       Рішення комісії про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії може бути оскаржено заявником до суду.

За додатковими консультаціями та роз‘ясненнями звертайтесь до фахівців:

  • Перший запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

м.Запоріжжя, пр. Сороборний 77, (061)764-60-77, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • Оріхівське бюро правової допомоги – м. Оріхів, вул. Покровська, 58, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел: (06141) 4-31-54
   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua