До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Права осіб з інвалідністю та літніх людей

Деталі

1281092 5b696088e43c8Особа з інвалідністю - це особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист. 

       Обов’язком держави і суспільства є забезпечення належного соціального захисту і підтримки, створення рівних можливостей для самореалізації, повноцінного життя, здобуття освіти і працевлаштування, залучення до духовного, культурного, спортивного життя. Ці положення закріплені в Конституції України, законах України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію в Україні», «Про соціальні послуги», «Про державні соціальні стандарти і державні соціальні гарантії» та ін.

       Одним з основних напрямків соціальної політики держави та невід’ємним правом осіб з інвалідністю є забезпечення їх працевлаштування, незважаючи на обмежену працездатність. Для підприємств, установ і організацій, для використання праці зазначеної категорії осіб, встановлено зменшений розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Люди з інвалідністю мають право на освіту, охорону здоров’я, працевлаштування, участь у політичному та культурному житті, доступу до правосуддя та до інформації. Право на освіту гарантує стаття 53 Конституції України та чинне законодавство. Особи з інвалідністю мають можливість вільно обирати та бути обраними під час виборів.

       Літніми прийнято вважати людей у віці 60-65 років. При досягненні пенсійного віку, кожна людина має право на отримання пенсії.

       Згідно статті 46 Конституції України - пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

       Громадяни похилого віку користуються всіма соціально-економічними і особистими правами і свободами, що закріплені Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами. Держава має забезпечити право людей літнього віку на гідний рівень життя, соціальне забезпечення та безкоштовне медичне обслуговування. Це право гарантується виплатою пенсій, соціальної допомоги у грошовому та натуральному вигляді, наданням соціальних послуг.

        Не потрібно бути юристом-практиком, аби зрозуміти, що головною невирішеною справою осіб з інвалідністю є те, що підприємства прагнуть позбавитися «малоефективних» кадрів, а основною проблемою літніх людей залишається відсутність дієвого механізму реалізації права на соціальний захист.

Тому, в котре наголошуємо, вітчизняне законодавство націлене лише на благо громадян, кожен українець має право на гідне життя. Пам`ятайте, ваші права гарантовані державою, тож аби відстояти свої законні інтереси, звертайтесь до:

А також за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги

0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно).

 

   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua