До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Практика застосування судового контролю у виконанні рішень суду щодо виплат пенсійного забезпечення ВПО

Деталі

11Кожен громадянин України, який досяг пенсійного віку, має право на отримання пенсії згідно Конституції та Законів України. Повсякденною практикою стало припинення виплат пенсій пенсіонерам, що проживають на непідконтрольній території та переселенцям. Відбувається численне порушення права на пенсійне забезпечення.

Відновлення виплати пенсії можливе лише у судовому порядку. Механізм відновлення виплат та відповідальність за невиконання судових рішень посадовими особами територіальних Управлінь пенсійного фонду обговорювався на семінарі, який пройшов у Запорізькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Участь у заході прийняли працівники Регіонального та місцевого центрів і адвокати, які надають безоплатну вторинну праову допомогу. Позитивну практику презентував консультант із судового провадження БФ «Право на захист» Сергій Щеголь. 13
БФ «Право на захист» здійснює моніторинг порушень прав внутрішньо переміщених осіб та надає їм необхідну юридичну допомогу.

Як зазначив доповідач, відповідно до ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов’язковим до виконання. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд. Негайно виконується рішення суду про присудження пенсії, інших періодичних платежів з Державного бюджету України у межах суми стягнення за один місяць. (ч.1 ст.371 КАСУ). Та на практиці рішення суду щодо зобов’язання ПФ України відновити виплату пенсій, заборгованості часто не виконується. У такому випадку після набрання законної сили рішенням суду потрібно отримати виконавчий лист та звернутись до Державної виконавчої служби з заявою про примусове виконання рішення. У разі зловживання владою з боку посадових осіб управління ПФУ при виконанні рішення, заявник має право на підставі ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України подати до суду заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб’єктом владних повноважень на виконання такого рішення суду.

Відповідно до ч.1 ст.382 КАСУ, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень (в нашому випадку ПФУ) подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб’єкта владних повноважень штраф у сумі від 20 до 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.2 ст.382 КАС України).

- Суди частіше не мають бажання використовувати право судового контролю, зауважуючи, що це їх право, а не обов’язок,- зазначив Сергій Щеголь.
13

Але трапляються винятки. Так, рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду в одній із справ, яку вів БФ «Право на захист» було стягнуто з керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області штраф за невиконання рішення суду в розмірі 38420,00 грн. Половина цих коштів виплачується позивачу. Дане рішення є показовим для інших посадових осіб УПФ, які мають діяти згідно законодавства, а випадку порушення прав пенсіонерів та невиконання рішень суду – нести персональну відповідальність та платити штраф.


За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями звертайтесь до центрів з надання безоплатної правової допомоги.
Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатись, зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

Щоб не заплутатись у процесуальних нормах, пенсіонери-переселенці можуть звернутись за правовою допомогою до БФ «Право на захист» за телефонами гарячої лінії: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90. 

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua