До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Місцевий індекс прав людини у смт. Мангуш та смт. Сартана: результати та перспективи розвитку громад

Деталі

51026327 2451218111617108 7073966919270793216 nПредставник Маріупольського місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийняла участь у презентації, яку провели представники громадської приймальні Української  Гельсінської спілки з прав людини у м. Маріуполі. 

Моніторинг здійсненено Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) у межах партнерського проекту, що виконується Норвезькою радою у справах біженців за підтримки Європейського Союзу.

Ціллю моніторингує аналіз системи соціальних послуг, що надаються постраждалому населенню в регіонах, що постраждали від наслідків збройного конфлікту. 

Представник Маріупольського місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийняла участь у презентації, яку провели представники громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Маріуполі. Моніторингова місія мала на меті здійснити аналіз дотримання базових прав людини. В якості методики моніторингу було обрано напрям «Гідний життєвий рівень» Місцевого індексу прав людини.

Відповідальний за напрям «Місцевий індекс прав людини» експерт Української Гельсінської спілки з прав людини професор Андрій Галай повідомив, що Індекс – це ініціатива задля моніторингу та підтримки ефективного розвитку органів місцевого самоврядування на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин з державною.

Представники громадської приймальні Ігор Курільчук та Анна Райкова поділились враженнями від моніторингу:

 • у смт. Сартана: впровадження інфраструктури та соціальних ініціатив Маріуполя; проактивне реагування на випадки порушення прав внаслідок військової агресії (випадок з невідкладним усиновленням дитини – сироти), здійснення місцевих політик у співпраці з іноземними благодійними інституціями;
 • у смт. Мангуш: відношення до сир, робота стосовно забезпечення їх житлом; власні соціальні програми з подолання бідності та соціального захисту «Програму з надання адресної матеріальної допомоги мешканцям смт. Мангуш у 2018 році» та «Програму компенсації за пільговий проїзд та послуги зв’язку окремим категоріям громадн на 2018-2010 роки».

Головні позиції, що потребують доопрацювань:

- відсутність дієвого механізму використання думки громади при прийняті програм;

- відсутність самосійного механізму та сприяння забезпечення житлом потребу вальних осіб;

- незалучення недержавних учасників для надання соціальних послуг.

У ході презентації представники УГСПЛ відмітили, що ВПО, зареєстровані у смт. Мангуші та смт. Сартані звертаються до Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за допомогою у відновленні виплат пенсій, поновлення соціальних виплат та мають позитивні рішення.

Типові порушення прав постраждалих категорій у Мангуші та Сартані:

- припинення виплат пенсій при реєстрації ВПО на підконтрольній території;

- невиконання рішень судів про поновлення соціальних виплат;

- відсутність можливості надати тимчасове житло для постраждалих категорій та недостатня комунікація з іншими населеними пунктами щодо надання тимчасового житла.

У кінці презентації представники УГСПЛ доповіли загальні рекомендації: необхідно періодично проводити аналіз наявності та кількості осіб, які потребують поліпшення житлових умов та сформувати прозорий та доступний облік таких осіб, з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз'ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги:  

 • Маріупольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - м. Маріуполь, вул.Харлампієвська 15, тел :(0629)474-695
 • Великоновосілківське бюро правової допомоги - смт. Велика Новосілка, вул. Пушкіна буд.36, тел.: (06236) 2-10-30
 • Волноваське бюро правової допомоги - м. Волноваха, вул. Центральна,буд.43, тел.: (06244) 4-15-50
 • Вугледарське бюро правової допомоги - м. Вугледар, вул. Трифонова, буд. 22, тел.: (06273) 6-40-00,
 • Курахівське бюро правової допомоги - м. Курахове пр.-т Соборний, буд 4, тел.: (06278) 3-15-48,
 • Мангушське бюро правової допомоги - смт. Мангуш, пр. Миру,буд 70, тел: (06297) 2-34-80
 • Нікольське бюро правової допомоги - смт. Нікльське вул. Свободи, буд. 87, тел: ( 06246) 2 -03-54,
 • Покровське бюро правової допомоги - м.Покровськ, вул. Європейська 49, 2 поверх, тел: (0623) 52-19-38
 • Селидівське бюро правової допомоги - м.Селидове, вул. Карла Маркса, буд 41 а, тел : (06237) 7-47-90


 

 

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua