До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Медіація та відновне правосуддя як додаткові гарантії захисту прав неповнолітніх у кримінальному провадженні

Деталі

15В умовах реалізації судово-правової реформи особливого значення набуває питання вдосконалення кримінального провадження шодо неповнолітніх, під час якого повинен бути забезпечений максимальний захист прав та законних інтересів цих осіб, які потрапили до сфери дій кримінального процесу. Проблема зберігання прав та законних інтересів неповнолітніх, які вчинили злочини, постійно знаходяться в центрі уваги міжнародної спільноти, громадськості, органів державної влади та відповідних організацій і установ.

       Аби обговорити питання медіації та відновного правосуддя як додаткових гарантій захисту прав неповнолітніх у кримінальному провадженні, європейської практики та шляхів її впровадження в Україні 6 червня поточного року Регіональним відділенням Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях проведено засідання «круглого» столу з однойменною назвою.4

       Метою заходу було налагодження діалогу між представниками правоохоронних органів, служб у справах дітей, органів пробації, правників, адвокатів, науковців у справі застосування нових практик відновного правосуддя та медіації серед неповнолітніх.

       Активну участь у обговоренні питань з зазначеної теми взяли представники Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету, Управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органами прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Запорізької області, Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, Управління превентивної діяльності ГУНП у Запорізькій області, Служби у справах дітей, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях, Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.

      16 З актуальними доповідями виступили представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Запорізькій області Олексій Долгополов та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко.6

       У ході дискусії були обговорені наступні питання: медіація, як ефективний засіб альтернативного врегулювання спорів, міжнародні стандарти в області здійснення правосуддя щодо неповнолітніх, світові тенденції відновного правосуддя, практика Європейського суду з прав людини в питаннях захисту прав дітей.

       Про практичні аспекти застосування медіації в діяльності адвоката доповіли фахівці, які вже здобули необхідні знання в цій сфері та вже сьогодні зможуть реалізувати їх на практиці, адвокати Олена Ляшенко та Юлія Плецька.

       Серед зазначених вище питань були обговорені ініціативи Міністерства юстиції України в сфері захисту прав дітей в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!».

       За результатами дискусії декан юридичного факультету Запорізького національного університету, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Тетяна Коломоєць запропонувала об’єднати зусилля представників органів державної влади, громадських організацій, правників задля впровадження медіації на території Запорізької області, яку підтримали близько 30 учасників круглого столу.

   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua