До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Фахівці системи надання БПД захистили право учасника бойових дій на виділення земельної ділянки

Деталі

preview w698zc0Чинне законодавство України передбачає систему пільг для учасників бойових дій, серед яких є надання земельних ділянок. Пунктом 14 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» держава гарантує учасникам антитерористичної операції першочерговість у забезпеченні земельними ділянками. Однак, статистика звернень засвідчує інше: намагаючись безоплатно отримати земельну ділянку у власність, наші захисники зустрічають на своєму шляху чимало перешкод.

     28 грудня 2018 року Перший Запорізький місцевий центр з надання БВПД видав адвокату Ларисі Железняк доручення № МЦ1-654 на здійснення представництва інтересів учасника АТО. Досліджуючи надані документи адвокат виявила: у вересні 2018 року місцеві депутати Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області проігнорували задекларовані державою вищезазначені принципи та рішенням № 12 тридцятої сесії восьмого скликання відмовили учаснику АТО виділити гарантовані державою 2,0 га землі для ведення особистого селянського господарства. Ухвалюючи таке рішення вони наголошували, що наявність попереднього дозволу від вищезгаданої селищної ради на розробку землевпорядної документації є обов’язковою умовою для винесення позитивного рішення. 

Клієнт з адвокатом узгодили свою правову позицію, і у січні 2019 року чоловік звернувся з позовною заявою до Запорізького окружного адміністративного суду з метою визнати рішення селищної ради незаконним та скасувати. В скарзі він наполягав: селищна рада помилково застосувала Розпорядження КМУ від 31 січня 2018 р. № 60-р та ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», але суд першої інстанції у задоволенні адміністративного позову відмовив.

Не погоджуючись з винесеним рішенням адвокат Лариса Железняк підготувала апеляційну скаргу. У результаті обгрунтованих доводів захисника, колегія суддів Третього апеляційного адміністративного суду 29 липня 2019 року скасувала постанову суду першої інстанції наголошуючи, що суд невірно застосував норми матеріального права та неповно з`ясував обставини, які мають значення для справи. 

Постановою апеляційного суду, також, визнавалось протиправним та скасовувалось рішення Комишуваської селищної ради. В свою чергу, останню зобов’язували повторно розглянути лист ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області в частині погодження виділення земельної ділянки площею 2,0 га у власність на підставі розробленої документації із землеустрою громадянину України - учаснику АТО, для ведення особистого селянського господарства на території Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області за межами населених пунктів.

Нагадуємо, законодавство України не містить територіальних обмежень щодо виділення земельної ділянки учасникам бойових дій в зоні АТО. Керуючись цим, наші захисники можуть наполягати на реалізації свого права в будь-якому регіоні України, незалежно від місця проживання чи реєстрації.

До уваги! За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатись, зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua