До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Фахівці Бердянського місцевого центру змінюють судову практику

Деталі

0001Для всіх практикуючих юристів в галузі сімейного права далеко не секрет, що у більшості випадків при вирішенні спорів про місце проживання дитини суди стають на бік матері. При цьому, суди не звертають увагу на те, що горе-матір не в змозі забезпечити дитину батьківським теплом і розумінням, моральним та матеріальним благополуччям, а також не може сприяти повному і гармонійному розвитку її особистості.

       Протягом 27 років незалежності нашої держави, суди, зазвичай, займали чітку позицію при вирішені спорів щодо визначення місця проживання дитини, керуючись при цьому статтею 6 Декларації прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року. Зазначеним документом визначено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою й відповідальністю своїх батьків та в усякому випадку в атмосфері тепла і любові; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір'ю.

       Зламати несправедливу, а подекуди й дискримінаційну норму життя вдалося головному спеціалісту відділу представництва Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлії Кононенко, яка у судовому порядку домоглася позитивного рішення суду в справі про визначення місця проживання дитини (доручення місцевого центру № 24/55-зв від 23.01.2018).

       Фахівчиня місцевого центру довела, що проживання малолітньої донечки з батьком, в першу чергу, сприятиме та відповідатиме її інтересам. Так, юристка зібрала всі необхідні докази та додала їх до позовної заяві, в якій чітко та фахово обґрунтувала, що має місце факт неналежного виконання батьківських обов’язків зі сторони матері. Зазначене твердження ґрунтувалось на підставі систематичного зловживання спиртними напоями матері, веденням нею розгульного, аморального способу життя, витрачанням коштів, що надавались батьком для дитини, на задоволення власних потреб, висновками та актами компетентних органів.

       Під час судового розгляду справи, жінка всіляко заперечувала та не погоджувалась з позовними вимогами чоловіка, надавала докази того, що нею створені належні умови для проживання та розвитку дитини, при цьому всіляко замовчуючи факт, що протягом довгого часу є об’єктом підвищеної зацікавленості зі сторони правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, як особа, що ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків. Не згадала горе-мати й про те, що маленьку донечку була взято відповідними органами на облік як дитину, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

       Рішення Бердянського міськрайонного суду від 31 липня 2018 року (справа № 310/1689/18, провадження № 2/310/1330/18) поставило крапку в цій справі, повністю задовольнивши вимоги батька та визначивши місце проживання дитини разом з ним.

       Аналіз зазначеної справи дає можливість зробити висновок про застосування судом принципу рівності прав та обов’язків батька та матері щодо своїх дітей і найголовніше - докорінною зміною світогляду та правових постулатів у вирішенні зазначених питань.

Звертайтесь за допомогою до установ системи безоплатної правової допомоги:

А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно)

   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua