До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Фахівці Бердянського місцевого центру відстояли право пенсіонера на пільги

Деталі

111Питання пільг, пенсійного та соціального забезпечення були і залишаються найактуальнішими проблемами з якими люди похилого віку найчастіше звертаються до Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Досить часто саме Бердянський місцевий центр є останнім форпостом у відстоюванні та захисті прав й законних інтересів зазначеної категорії громадян. 

       Складна життєва ситуація, в якій опинився пенсіонер з курортного містечка, змусила його наприкінці минулого року звернутися за правовою допомогою до Бердянського місцевого центру. Під час розмови з фахівцями відділу правової інформації та консультацій дідусь розповів, що є громадянином Російської Федерації та, на підставі посвідки на постійне проживання, вже довгий час мешкає в Бердянському районі. Його дружина, що  нещодавно померла, мала статус учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни та користувалась пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Після смерті дружини, виконавчий орган Бердянської райдержадміністрації призупинив всі пільги чоловіку без будь-яких попереджень та роз’яснень. Єдиною надією пенсіонера стало звернення за допомогою до співробітників Бердянського місцевого центру, які поставили собі за мету допомогти дідусю, який залишився один на один зі своєю проблемою.

       Спираючись на те, що до членів сім'ї пільговика належать дружина (чоловік), які не одружилися вдруге, батьки, неповнолітні діти померлих учасників бойових дій, партизанів, підпільників, військовослужбовців та учасників війни, які проходили службу у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, заступником директора Бердянського місцевого центру  Валентиною Матвєєвою було підготовлено запит до Бердянської районної державної адміністрації з проханням роз’яснити порядок отримання пільг чоловікові з оплати житлово-комунальних послуг, які надавались його дружині за життя.  В запиті також зазначили, що відповідно до Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, мають право на соціальний захист, в тому числі на одержання пенсії та інших видів соціальної допомоги відповідно до законодавства України та міжнародних договорів України.

       Відповідь Бердянської районної державної адміністрації не змусила себе довго чекати. Буквально через декілька днів співробітники Управління праці та соціального захисту населення Бердянської райдержадміністрації запросили пенсіонера отримати посвідчення особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».  Таким чином суб’єкту звернення були поновленіпільги, якими раніше користувалася його дружина.

       Сльози радості й щастя супроводжували пенсіонера, коли в черговий раз він звернувся до фахівців місцевого центру, тепер вже для того, щоб подякувати та розповісти про позитивне вирішення проблемного питання.

       Підсумовуючи, можна зробити висновок про те, що кожну правову проблему можна вирішити, головне - звернутись за допомогою до Бердянського місцевого центру.

Ми чекаємо Вас за адресами:

  • Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  –  м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, буд. 8,  1-й поверх (будівля санепідемстанції),  тел. (06153) 4-89-43, скайп: berdyansk_center, ел.адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Філіал Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги - м. Бердянськ, вул. Шмідта, 20, тел. 4-45-35,  скайп: berdyansk_center, ел.адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Гуляйпільське бюро правової допомоги - м. Гуляйполе, вул. Соборна, 103, тел.:(06145) 4-25-14,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Пологівське бюро правової допомоги -  м. Пологи, пров. Некрасова, 2, тел.:(06165) 2-21-25,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Приморське бюро правової допомоги - м. Приморськ, вул. Центральна, 38, тел.:(06123) 7-45-14,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Більмацьке бюро правової допомоги - смт Більмак, вул. Запорізька, 28-а, тел.:(06147) 2-20-74,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Чернігівське бюро правової допомоги - смт Чернігівка, вул. Соборна, 448, тел.:(06140) 9-11-97,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 

0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно)

 

 

 

   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua