До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Довідка про тимчасове звільнення від роботи по догляду за хворою дитиною

Деталі

    e07db9d1c729e66f9de3145176a644e0   До Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях звернулася жінка з питанням, що стосувалося оплати роботодавцем довідки про тимчасове звільнення від роботи по догляду за хворою дитиною.

    Звертаємо Вашу увагу, що Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації №095-2/о «Довідка №__ про тимчасове звільнення від роботи по догляду за хворою дитиною», затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.07.2014 №527, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 серпня 2014 року за №972/25749, визначає порядок заповнення   форми   первинної   облікової   документації   № 095-2/о  «Довідка №__ про тимчасове звільнення від роботи по догляду за хворою дитиною»  (далі - форма № 095-2/о).

   Форма № 095-2/о заповнюється лікарем закладу охорони здоров’я та надається особі, яка здійснює догляд за хворою дитиною, у разі, якщо дитина потребує подальшого лікування після закінчення максимального терміну листка непрацездатності, передбаченого законодавством України, та в інших випадках відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» (зі змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2001 року за № 1005/6196.

       Форма № 095-2/о видається закладом охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування на підставі рішення лікарсько-консультаційної комісії.

       Згідно частини другої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством. Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

       Відповідно до частини першої статті 31 Закону підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

       Пунктом 3 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 440, передбачено, що підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою за основним місцем роботи.

       Отже, у працівника відсутнє право на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, яка підтверджується не листком непрацездатності, а іншим документом.

       Типова форма обліку робочого часу  (N П-5 "Табель обліку використання робочого часу") затверджена наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці», із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Державного комітету статистики України  від 25.12.2009 N 496. Цією формою передбачено умовні позначення, якими обліковується робочий час працівників. В описаній ситуації, для достовірного обліку робочого часу працівника, можна використати умовне позначення «НН» (неоплачувана тимчасова непрацездатність у випадках, передбачених законодавством (у зв’язку з побутовою травмою та ін. підтверджена довідками лікувальних закладів)).

За безоплатною правовою допомогоююридичними консультаціями та роз'ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги:   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua