До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Допомога учасникам АТО- наш обов’язок

Деталі

5До Василівського бюро правової допомоги Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся учасник бойових дій з питанням про захист прав споживачів щодо невиконання умов договору на виконання робіт з виготовлення землевпорядної документації.

       В ході спілкування начальник бюро Валентин Лопухов з’ясував, що клієнту було виділено земельну ділянку відповідно  до ст. 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  та ст. 118 Земельного кодексу України.

       За виготовленням землевпорядної документації учасник бойових дій звернувся до суб'єкта підприємницької діяльності – фізичної особи (ФОП), уклавши з ним відповідний договір й авансом оплатив виконання робіт. Однак, у встановлений договором термін підприємець не виготовив клієнту землевпорядну документацію, прострочивши виконання зобов’язання на кілька місяців.

       Детально розглянувши питання, Валентин Лопухов надав клієнту повну та всебічну правову консультацію, склав претензію щодо невиконання умов договору. Також в телефонному режимі з недбалим виконавцем документації, запропонував останньому негайно вирішити питання в позасудовому порядку, роз’яснивши сутність правових й фінансових наслідків, якщо він буде й далі зволікати з виконанням умов договору.45297483 350645378835927 6854613847018307584 n

       Текст претензії щодо невиконання умов договору містив посилання на предмет договору, строки та умови його виконання. Було зауважено, що згідно умов пункту 4.1. зазначеного договору «за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань за цим Договором Виконавець і Замовник несуть майнову відповідальність відповідно до чинного законодавства України».

       Згідно ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов’язання повинно виконуватись належним чином в обумовлений договором строк. Згідно ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», у разі коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги). Фахівець бюро правової допомоги додатково здійснив розрахунок пені за весь період прострочення виконання договору.

       Завдяки роботі виконаній Валентином Лопуховим, через тиждень ФОП передав клієнту виготовлену землевпорядну документацію на виділену йому земельну ділянку.

   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua