До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Бердянська адвокатка Світлана Коробко допомогла 75 річній жінці отримати обмежувальний припис

Деталі

987654Систематичні погрози, залякування, моральне приниження, побиття, заподіяння тілесних ушкоджень з боку власного сина, змусили 75 річну жінку - пані Маісу звернутися за допомогою до Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

       З'ясувавши обставини справи, працівники місцевого центру роз'яснили жінці про можливість отримання обмежувального припису, як одного із спеціальних заходів, що застосовується до кривдника. Після прийняття звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та підтвердження відповідного статусу суб'єкта права на БВПД, дорученням № 335 від 23.06.2018 року, заявниці було призначено адвоката Світлану Коробко.

       Під час зустрічі адвоката з клієнткою, було з'ясовано, що пані Маіса проживає разом із сином, який веде асоціальний спосіб життя, ніде не працює, зловживає спиртними напоями та наркотичними речовинами. Протягом довго часу у заявниці із сином тривають досить напружені відносини, що проявляються у постійних сварках, конфліктних ситуаціях тощо. Систематично, перебуваючи в неадекватному стані, син вчиняє домашнє насильство відносно заявниці, морально її принижує, застосовує фізичне насильство як власноруч так й нацьковуваши проти неї власну собаку. У зв'язку з постійним острахом за своє життя і здоров'я, жінка була змушена влітку ночувати на вулиці, а взимку у під'їзді та сусідів.

       Факт звернення пані Маїси за допомогою до Бердянського МЦ, викликав обурення її сина, в результаті чого, 20.07.2018 року жінка була побита чоловіком, який кулаками наносив їй удари по голові та тілу. На підставі зазначеного, було розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 125 КК України, де жінка була визнана потерпілою особою. Окрім цього було встановлено, що син заявниці неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за вчинення сварок з матір'ю та використання нецензурної лексики.

       Зібравши всі необхідні докази та встановивши факти, що мають суттєве значення, адвокатом Світланою Коробко було підготовлено заяву до суду щодо видачі обмежувального припису, встановивши при цьому заходи тимчасового обмеження прав сина заявниці з покладенням на нього заборони перебувати в місці спільного проживання з постраждалою особою терміном на 6 місяців, заборону наближатися на відстань ближче 100 метрів до місця проживання та інших місць частого відвідування постраждалою особою, заборону вести листування, здійснювати телефоні переговори, намагатися контактувати з нею через інші засоби зв'язку особисто чи через третіх осіб.

       Дослідивши матеріали справи, наявні докази та обставини, судом було встановлено наявність обґрунтованих ризиків вчинення домашнього насильства по відношенню до пані Маіси зі сторони її сина.

       Таким чином суд прийшов до висновку про обґрунтованність заяви та необхідності видачі обмежувального припису відносно сина заявниці, шляхом встановлення заходів тимчасового обмеження прав кривдника та покладення на нього обов'язків, встановлених п.1 ч. 2 ст.26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

       Рішенням Бердянського міськрайоного суду від 31.08.2018 року (справа № 310/7147/18 2-о/310/357/18) було видано обмежувальний припис стосовно сина заявниці, встановлено заходи тимчасового обмеження та покладені на кривдника обов'язки терміном на три місяці, а саме заборона перебувати в місці спільного проживання з заявницею та заборона наближатися на відстань ближче 100 метрів до місця проживання, навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалої особи.

       Таким чином, завдяки професійним та злагодженим діям фахівців Бердянського місцевого центру та адвоката Світлани Коробко вдалося отримати обмежувальний припис для пані Маіси.

Окремо, хочеться наголосити, що в місті Бердянську, це перша прецендента справа по видачі обмежувального припису.

Звертайтесь за допомогою до установ системи безоплатної правової допомоги:

А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно).

 

 

   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua