До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Порядок розподілу доручень

  ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях 16.05.2017 № 38-о (у редакції наказу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях від 12 лютого 2018 року № 4-о)

 

 

ПОРЯДОК

розподілу справ між адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу за дорученнями Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях

 

Цей Порядок встановлює механізм розподілу справ між адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу особам, визначених  пунктами    3 – 7  частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», з метою забезпечення якості надання безоплатної вторинної правової допомоги та прозорого і справедливого розподілу доручень, виданих Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях адвокатам, з яким укладено контракт або договір.

 1.Загальні положення

 

1.1.          Порядок підготовлений у відповідності до повноважень центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та порядку розгляду звернень про безоплатну вторинну правову допомогу, визначених статтями 17, 19,21 і 22 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», статей 48, 49, 53 і 537 Кримінального-процесуального кодексу України, наказу Координаційного центру з надання правової допомоги від 25.12.2014 № 33 «Питання видання доручень центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги», Положення про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях (далі - Регіональний центр), з урахуванням вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

1.2.              Визначення термінів:

1.2.1. Адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу – адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу та уклали з Регіональним центром відповідний контракт або договір.

1.2.2. Доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги – доручення, що видаються для підтвердження повноважень адвокатів у формах, затверджених наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 25.12.2014 № 33 «Питання видання доручень центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги»:

- для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, до якої застосовано адміністративне затримання;

- для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, до якої застосовано адміністративний арешт;

- для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, яка відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважається затриманою та/або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

- для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, у кримінальному провадженні стосовно якої, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням;

- для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, у кримінальному провадженні стосовно якої, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для проведення окремої процесуальної дії;

- для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, засудженій до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;

- для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі за ухвалою суду у кримінальних провадженнях щодо продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру, у процедурах, пов’язаних з видачею особи (екстрадицією), або у разі вирішення судом питань під час виконання вироків відповідно до статті 537 Кримінального процесуального кодексу України.

1.3. Під час призначення адвоката враховуються його спеціалізація, досвід роботи, навантаження у роботі, складність кримінального провадження, у якому адвокат надає безоплатну вторинну правову допомогу.

1.4. Чергування адвокатів згідно графіків цілодобового чергування адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, здійснюється з 09.00 години однієї доби до 09.00 години наступної доби.

 2.Видання доручень адвокатам

 

2.1. Видання доручень адвокатам здійснюється відповідно до графіку чергувань або відповідно до рівня завантаженості адвокатів, їх спеціалізації та досвіду роботи.

2.2. Видання доручень адвокатам для надання безоплатної вторинної правовоїу випадках:

- адміністративного затримання;

- адміністративного арешту;

- затримання відповідно до положень кримінального процесуального законодавства та/або стосовно обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;

- для проведення окремої процесуальної дії;

- екстрадиції;

- вирішення судом питань під час виконання вироків відповідно до статті 537

Кримінального процесуального кодексу України.

здійснюється відповідно до щомісячного графіку чергувань адвокатів.

  

2.3. Видання доручень адвокатам у випадках:

-   надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, засудженим до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;

- здійснення захисту за призначенням, коли постанова або ухвала про призначення адвоката для здійснення захисту за призначенням надходить для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, якій раніше безоплатна вторинна правова допомога в будь-яких інших провадженнях не надавалась і адвокат системи безоплатної вторинної правової допомоги їй жодного разу не призначався.

здійснюється відповідно до рівня завантаженості, спеціалізації та досвіду роботи адвоката.

2.4. З метою забезпечення безперервності надання безоплатної вторинної правової допомоги при залученні захисника слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням, пріоритет видачі доручення надається тому ж адвокату, який здійснював захист особи при її затриманні у порядку статей 208 чи 281 Кримінального процесуального кодексу України.

2.5. У випадках, якщо особі, яка потребує безоплатної вторинної правової допомоги раніше вже надавалась така допомога в інших провадженнях, у тому числі і для здійснення захисту за призначенням, то доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги видається тому адвокатові, який раніше надавав безоплатну правову допомогу цій особі в інших провадженнях, незалежно від його чергування у цей день.

         У випадку відмови адвоката або чергового адвоката від надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, якій він раніше надавав безоплатну правову допомогу в інших провадженнях, доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги зазначеній особі видається черговому адвокату, який чергує в районі, в якому особі необхідна безоплатна правова допомога, а при неможливості і цього адвоката прийняти доручення – черговому адвокату з інших районів.

2.6. Доручення для здійснення захисту за призначенням особі, якій раніше безоплатна вторинна правова допомога в будь-яких інших провадженнях не надавалась і адвокат системи безоплатної вторинної правової допомоги їй жодного разу не призначався, видаються тому адвокату, який у переліку має найменшу кількість таких доручень, що зазначена у рівні навантаження адвокатів або адвокат має спеціалізацію чи досвід, який буде сприяти більш якісному наданню безоплатної вторинної правової допомоги.

2.7. Видача доручення здійснюється виключно за умови попереднього (засобами телефонного зв’язку) підтвердження адвокатом згоди на його отримання.

Відмова адвоката від отримання доручення або невихід на зв’язок з черговим Регіонального центру є підставою для пропозиції надання доручення іншому адвокату.

2.8. Факт відмови чергового адвоката від отримання доручення, невихід на зв’язок із черговим Регіонального центру фіксується Доповідною запискою, яка подається черговим Регіонального центру на ім’я директора Регіонального центру або особи, яка його заміщує.

Після завершення чергування, черговий Регіонального центру Доповідною запискою інформує начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та директора Регіонального центру або особу, яка його заміщує, про факти відмови адвоката від отримання доручення або невихід на зв’язок з черговим Регіонального центру.

        3.Інше

 

3.1. Інформація про кількість доручень, що знаходяться в роботі адвоката (рівень навантаження), формується відділом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділом фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку Регіонального центру на підставі інформації внесеної до КІАС, щодо виданих доручень та з урахуванням наданих адвокатами актів за звітованими дорученнями.

3.2. Рівень навантаження адвокатів визначається кожного понеділка з наростаючим підсумком з початку календарного року по кожному адвокату із зазначенням виду доручення, з подальшою доповіддю начальнику відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та директору Регіонального центру або особі, яка його заміщує.

3.3. Список адвокатів, відповідно до рівня навантаження, формується по видах доручення у порядку, від найбільшої кількості виданих доручень до найменшої кількості виданих доручень, по кожному району окремо.

3.4. З метою забезпечення суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу, адвокат може отримати доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги в іншому районі чи місті, у тому числі де постійно чи тимчасово відсутні адвокати системи безоплатної вторинної правової допомоги або при неможливості призначити адвоката, який відповідно до контракту, обслуговує відповідний адміністративно-територіальний район.

3.5. У разі неможливості забезпечити надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокатом, який уклав контракт з Регіональним центром, чергові Регіонального центру вирішують питання видання доручення адвокату, з яким укладено договір.

   

logo-ukr

   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

skayp

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua