До уваги суб'єктів подання інформації! Постанови та ухвали слід надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел.для зв'язку: 0-800-213-103, 095-434-65-45, 068-489-86-58
   

Тільки разом ми побудуємо молоду правову спільноту

Деталі

IMG 20191120 115531Кожен фаховий юрист має не тільки знати норми законодавства, а й вміти їх застосовувати. Залучення студентів до діяльності юридичних клінік дає можливість здобувати цей практичний досвід ще під час навчання. Завдяки такому формату практичного навчання студенти не тільки відшліфовують теоретичні знання, а й допомагають людям вирішувати їхні проблеми. Для успішної роботи юридичної клініки важливі не тільки старання студентів та зусилля науково-викладацького складу, а й допомога юридичної спільноти, громадських організацій та інших партнерів.

У Маріупольському державному університеті відбулася робоча зустріч представників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях та керівників юридичних клінік Донецької та Запорізької областей, що працюють на базі ВНЗ обох областей.

Метою зустрічі стало обговорення напрямків взаємодії між юридичними клініками та установами системи надання БПД. Директор Регіонального центру Павло Наливайко повідомив колег про потребу місцевих центрів з надання БВПД у молодих фахівцях і наголосив, що найкращим способом отримання корисного досвіду для кожного студента юридичного факультету буде саме практичне використання теоретичних навичок, здобутих під час навчання.

- Маючи можливість роботи з реальними справами реальних людей, у стінах місцевих центрів, пройти шлях з моменту звернення людини до моменту вирішення її питання та отримання відповідного судового рішення, студенти, по закінченню вищих навчальних закладів, можуть набути досвіду, який високо оцінять майбутні роботодавці і отримувачі юридичних послуг, – зазначив Павло Наливайко.

Керівники юридичних клінік поділилися основними проблемами, які виникають під час їх роботи, а також надали свої пропозиції і бачення щодо налагодження співпраці. Так, заступник голови юридичної клініки «Захисник» Донецького юридичного інституту МВС України, Іван Кубарєв розповів про перепони, які стоять на шляху досягнення ефективного обслуговування осіб, що звернулися за БПД до студентів-клініцистів, зокрема це залучення студентів до діяльності юридичних клінік, інформування населення про можливість отримання правової допомоги у юридичних клініках, експертна підтримка у вирішенні складних правових питань тощо.

- Вирішити всі питання одночасно не вдалося ще нікому, але скоординована співпраця та обговорення шляхів вирішення – вже напрямок до успіху, – зауважив керівник.

Своїми ідеями з налагодження комунікації між центрами з надання БПД та кураторами юридичних клінік поділився і Федір Шебаніц, керівник юридичної клініки «Азов’є» Маріупольського державного університету. Вони стосувались потреби у створенні спільного інформаційного ресурсу та проведення подібних зустрічей у подальшому.

Підводячи підсумки робочої зустрічі, учасники дійшли згоди щодо наступних панрямків співпраці:

1) можливість проходження позанавчальної практики студентами у стінах центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в тому числі в бюро правової допомоги;

2) пошук методів мотивації та заохочення для студентів, з метою надання якісних послуг особам, які звернулися по правову допомогу;

3) розширення можливостей юридичних клінік задля підняття рівня довіри населення до надавачів БПД та підвищення рівня обізнаності про систему;

4) проведення спільних правопросвітницьких заходів;

5) можливість проходження студентами тренінгових програм на базі правових клубів «Pravokator».

Така співпраця підвищить доступність правової допомоги для громадян, сприятиме своєчасності та якості правових консультацій.   
   
   
   

1pracia

   

ATO

   

Advocats

   

Digest banner

   

DNA 219x116

   

Skype image

   

Координаційний центр у соцмережах  

    facebook     g     you tube2

   
   
   
© 2014 Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua